Üleminek uuele pingesüsteemile – Pingesüsteemi vahetus

Üleminek uuele pingesüsteemile – Pingesüsteemi vahetus

Korteriühistu vajas seoses üleminekuga uuele pingesüsteemile elektritööde teostamist . Tegemist oli 8 korteriga kortermajaga.

Üleminek uuele pingesüsteemile sisaldas :

 1. Elektriprojekti, projekteerimistööd
 2. Uue peakilbi ehitust
 3. Magistraalkaablite vahetust, süvistamis ja freesimistööd
 4. Korrusekilpide renoveerimist
 5. Hoovivalgustuse ehitust ja valgustite paigaldus
 6. Koostati teostusjoonised ja anti üle kogu nõuetekohaste elektritöödega kaasnev dokumentatsioon mis on vajalik uue pingesüsteemiga liitumiseks

Garantii teostatud töödele 2 aastat, paigaldatud materjalidele tootjapoolne garantii.


Mis on Tallinna vanapinge (3 x 220 V)?
Siiani on Tallinna elektrivarustuses kohati kasutusel 3 x 220 V pingesüsteem, mida kutsutakse ka vanaks pingesüsteemiks. See 1930.–1960. aastatel väljaehitatud madalpingevõrk teenindab eelkõige Tallinna kesklinna, Kristiine ja Põhja-Tallinna, aga ka vanalinna maju.
Enamik vanapingel olevast ligikaudu 1500 hoonest on kortermajad ning vähem kui kümnendik neist eramajad. Ligi poolele sellistest majadest on Elektrilevi juba välja ehitanud uue pingesüsteemiga elektrivõrgu millele üleminekuid välja ehitame.
Renoveeritud ja uuele pingesüsteemile üle viidud pingesüsteemi eelised on :
  • Kindlam elektrivarustus. Väheneb oluliselt elektrikatkestuste arv. Uus pingesüsteem võimaldab teie tarbimiskohta varustada erinevatest alajaamadest. Kui üks alajaam peaks välja lülituma, saab tarbimiskoha lülitada teisele alajaamale.
  • Suurem võimsus. Võimalus kasutada tänapäevaseid elektriseadmeid. Sama peakaitsmega on võimalik tarbida 1,7 korda suuremat võimsust kui vanas pingesüsteemis.
  • Parem kvaliteet. Elektri kvaliteet paraneb, sest uued kaabelliinid on suure ristlõikega ning võrk on ehitatud ringtoite skeemi järgi.
  • Suurem elektriohutus. Uus liinipinge ja renoveeritud majasisene elektrivõrk aitavad vähendada elektri- ja tuleõnnetuste ohtu. Uus pingesüsteem võimaldab kasutada rikkevoolukaitset – tõenäosus saada elektrilöök muutub äärmiselt väikseks.
  • Uued võimalused. Uue pingesüsteemiga on võimalik ühendada päiksepaneele.

Asukoht: Kesklinna linnaosa, Tallinn

Teostatava töö kirjeldus:

Teostati uuele pingesüsteemile ülemineku elektritöö. Täpsemalt elektritööde kohta lugemiseks vajuta "vaata lähemalt"

Summa käibemaksuta: 5 123,26 €

EV Käibemaks 22%: 1127.12 €

Summa koos käibemaksuga: 6250.38 €


Saada päring